ایران مرکزایران مرکز
رمز عبور را فراموش کرده اید ?

تور سوچی

تور سوچی

سوچی یک شهر گردشگری روسیه واقع در سرزمین کراسنودار در مرز غربی این کشور است. این شهر بر کرانه‌های دریای سیاه و در دامنه بلندی‌های پوشیده از برف رشته‌کوه قفقاز جای دارد. سوچی  با درازای ۱۴۵ کیلومتر، طویل‌ترین شهر اروپا است.

شهر «سوچی» (Sochi) از معدود شهرهای کشور روسیه است که آب و هوایی معتدل و استوایی دارد. این شهر ساحلی که در غرب پهناورترین کشور جهان واقع شده است، به دلیل شرایط جوی خاص خود، به مقصد تابستانی بسیاری از گردشگران تبدیل شده است.

در این شهر علاوه بر طبیعی آن، می‌توان با جنبه‌های دیگری از تاریخ و فرهنگ روسیه آشنا شد. در سال‌های اخیر سوچی به عنوان مقصد تورهای تابستانی هموطنانمان نیز مطرح شده است.

جمعیت سوچی بر پایه نتایج سرشماری سال ۲۰۰۲ برابر با ۳۲۸٬۸۰۹ نفر بوده است که در مقایسه با آمار سال ۱۹۸۹ (۳۳۶٬۵۱۴ نفر) با کاهش روبرو بوده است. جمعیت این شهر در سال ۲۰۰۶ در حدود ۳۹۵٬۰۱۲ نفر برآورد شده بود. سوچی به‌عنوان میزبان بازی‌های المپیک زمستانی ۲۰۱۴ برگزیده شده است.

یکی از عواملی که بیشترین نقش را در مشهور شدن این شهر داشت، خانه‌ی ویلایی بود که استالین، رهبر فقید شوروی سابق، برای زمان تعطیلات خود در سوچی بنا کرده بود.

یکی از ویژگی‌های سوچی هوای پاک آن است. نزدیک به ۹۰٪ این منطقه توسط جنگل‌ها و پارک‌ها احاطه شده است. سوچی از ۲۰۲۴ کیلومتر مربع جنگل‌ بهره می‌برد که از این میزان ۴۰ کیلومتر مربع آن در داخل شهر واقع شده است.

جاذبه های سوچی:

دریای سیاه سوچی

مراکز تفریحی و سلامت سوچی

چشمه ی آب معدنی ماتسستا سوچی

آخون بزرگ سوچی

بیشه ی چوب شمشکی و سرخدار سوچی

چایخانه ی معروف سوچی

پارک آبی دلفین ها در منطقه ی آدلر سوچی

پارک ریوییرا سوچی

پارک دلفین ریوییرا سوچی

پارک دندراری سوچی

تفریحگاه ساحلی سوچی

تئاتر زمستانه ی سوچی

پارک اقیانوسی سوچی (دیسکاوری ورلد)

مجموعه آبشارهای سوچی

پارک ملی سوچی

اسکای پارک سوچی

نظرات بسته شده است.