ایران مرکز ۱۶ آبان, ۱۳۹۸ blog

اسکله مون بلان

اسکله مون بلان  با چشم انداز زیبایی به کوهستان مون بلان منظره ای باور نکردنی که غروب های بی نهایت زیبایی دارد و یکی از بهترین جاذبه های ژنو و سوئیس است.

یکی از مکانهای محبوب در ژنو همین اسکله بسیار زیبا است، در امتداد ساحل شمالی دریاچه رایو دریت (Rive Droite)، ک دو مون بلانش (Quai du Mont-Blanc) یا همان اسکله مون بلان در قسمت شمالی پل با نمایی از رشته کوه‌های مونت بلان قرار دارد.

در اسکله‌ی مقابل هتل بوءریواژ (Beau Rivage)، ملکه الیزابت اتریش توسط یک آنارشیست ایتالیایی در سال ۱۸۹۸ ترور شدکه پس از آن واقعه در اینجا با بنایی تاریخی از وی یاد می‌شود. کمی بالاتر از کوای د مون بلان، بنای یادبود با ابهت و زیبای نیوبرانزویک (Brunswick) قرار دارد که تماشای آن برای گردشگران بسیار جالب است و همیشه گردشگران بسیاری را در حال گرفتن عکسهای یادگاری در کنار این بنا می‌توانید ببینید.

در کنار کرانه‌های شمالی دریاچه، اسکله‌ی مون بلان واقع شده که چشم‌اندازی زیبا از کوهستان مون بلان دارد؛ منظره‌ای زیبا که در غروب آفتاب زیبایی آن دوچندان می‌شود.

دریاچه ژنو | Lake Geneva

دریاچه‌ای که از سمت فرانسه با نام لاک لمان و از سمت سوئیس با نام دریاچه ژنو معرفی می‌شود. این دریاچه‌ی زیبا با کوه‌های پوشیده از برف بسیار دوست‌داشتنی است و در جلوی آن تاکستان‌های زیبایی قرار گرفته است. تاکستان معروف لاوکس که در سایت جهانی یونسکو نیز به ثبت رسیده. دریاچه ژنو درواقع یکی از جذابیت‌های اصلی تفریحی و طبیعی این شهر است که از محبوبیت خاصی برخوردار است.

فواره‌ی جت دو

یکی از نمادهای شهر ژنو، فواره‌ی جت دو است که با ارتفاع ۱۴۵ متر و قدرتی زیاد به رود رن می‌ریزد و از همه جای شهر قابل‌دیدن است.

مناسب ترین زمان برای سفر

تابستان های ژنو کمی گرم و زمستان های آن همراه با برف و باران شدید است. مانند اکثر شهرهای اروپایی بهترین زمان برای بازدید از ژنو در ماه های فروردین تا شهریور است. در ماه شهریور نرخ هتل ها و تعداد گردشگران کمی پایین تر است زیرا احتمال بارش ناگهانی باران زیاد است.