ایران مرکز ۹ مهر, ۱۳۹۸ blog

باغ دریایی وارنا

باغ دریایی وارنا یکی دیگر از ظرفیتها و حاذبه های گردشگری بلغارستان زیباست. این باغ که یکی از مشهورترین پارک های عمومی شهر وارناست در امتداد دریا قرار گرفته است و چشم انداز بسیار زیبایی به دریا دارد.

گفته می شود این باغ گفته می‌شود بزرگ‌ترین چشم انداز در شهرهای واقع در دریای سیاه و مهم‌ترین جاذبه گردشگری و بنای تاریخی ملی از نظر معماری منظر است.

دیدنی های زیادی در این باغ وجود دارد: می توانید روی نیکمت های رو به دریا بنشینید و از منظره آرام بخش دریا لذت ببرید. از پل کوچکی که طبق باور اهالی با عبور از آن به آرزوهایتان می رسید گذر کنید و از آکواریوم و موزه باغ نیز دیدن کنید. یکی از خوبی های این باغ این است که دسترسی مستقیمی به ساحل دارد بنابراین می توانید قبل یا بعد از باغ دوباره به ساحل بروید و به تفریح و استراحت بپردازید.

این باغ، جاذبه‌های گردشگری بسیاری را در خود جای داده است که عبارتند از موزه تاریخ طبیعی، رصدخانه نیکلاس کوپرینک، دلفیناریوم وارنا، آکواریوم وارنا، گلخانه، باغ وحش و … است.

 

این باغ باغ که اکنون یک پارک ساحلی است در گذشته در خارج از دیوارهای حصار شهر واقع شده بود در قرن ۱۹ میلادی تصمیم می گیرند باغی کوچک برای ایجاد پارک تخصیص دهند و در همین قرن به تدریج به مساحت پارک افزوده شد تا به مساحت ۲۶۰۰۰ متر مربع رسید و در ابتدای قرن بیستم یعنی بین سالهای ۱۹۰۶ تا ۱۹۱۱ دلفیناریوم به این پارک افزوده شد.

تا امکانات برای تفریح و خوشگذرانی اهالی شهر فراهم شود. در آخرین سال قرن ۱۹ میلادی مساحت پارک به چیزی حدود ۹۰٫۰۰۰ متر مربع رسید و چندین فواره و روشنایی به پارک افزوده شد و در سال ۱۹۳۰ اولین تفریجگاه ساحلی پارک راه اندازی شد.

باغ دریا بلغارستان کوی فضانوردان دارد که در زمان حکومت کمونیست ها در بلغارستان این بخش با مجسمه زیبایی از یوری گاگارین فضا نورد مشهور روسی تکمیل شد. جالب است بدانید افتتاح این بخش توسط خود  خود یوری گاگارین در بازدیدی که وی از این پارک داشته انجام پذیرفته است. یوری گاگارین اولین انسانی بود که به کره ما قدم می گذاشت و نشان و نماد غرور روس ها در علم فضانوردی بود. این باغ بزرگ فضای آرامش بخشی برای تفریح و بودن در کنار خانواده و استفاده از طبیعت پارک و منظره های زیبای آن و چشم انداز دریا می باشد.