مشخصات پرواز
شماره پرواز
فرودگاه مبدا
فرودگاه مقصد
6112
امام خمینی
ایروان
شماره پرواز
فرودگاه مبدا
فرودگاه مقصد
6111
ایروان
تهران


اطلاعات هتل یک تخته دو تخته سه تخته کودک با تخت کودک بی تخت All رو به دریا سرویس اضافه
ارمنستان , دیدنی های ارمنستان , ایران مرکز
BB ⭐️
0
معرفی ارمنستان ارمنستان کشوری واقع در جنوب قفقاز می باشد که پایتخت آن شهر ایروان است. این کشور از شمال با گرجستان, از شرق با جمهوری آذربایجان, از غرب با ترکیه و از جنوب با ایران همجوار است. زبان رسمی این کشور ارمنی می باشد که جزئی از زبان های هندی و اروپایی محسوب می شود. همچنین بیشتر مردم این کشور پیرو کلیسای حواری ارمنی می باشند. از آنجایی که این کشور زیبا، کشوری کوهستانی و پر باران است دمای هوای آن به شدت تابع فصول سال می باشد. یکی از منابع مهم و درآمدزا در ارمنستان صنعت گردشگری می باشد و از آنجا که اخذ ویزای ارمنستان برای ایرانیان راحت و آسان می باشد لذا در سال های اخیر تور ارمنستان به عنوان یک تور نسبتا پر مخاطب در ایران به شمار می رود. در ادامه مطلب به ده مورد از مهم ترین جاذبه های گردشگری ارمنستان اشاره می...

معرفی ارمنستان

ارمنستان کشوری واقع در جنوب قفقاز می باشد که پایتخت آن شهر ایروان است. این کشور از شمال با گرجستان, از شرق با جمهوری آذربایجان, از غرب با ترکیه و از جنوب با ایران همجوار است. زبان رسمی این کشور ارمنی می باشد که جزئی از زبان های هندی و اروپایی محسوب می شود. همچنین بیشتر مردم این کشور پیرو کلیسای حواری ارمنی می باشند. از آنجایی که این کشور زیبا، کشوری کوهستانی و پر باران است دمای هوای آن به شدت تابع فصول سال می باشد. یکی از منابع مهم و درآمدزا در ارمنستان صنعت گردشگری می باشد و از آنجا که اخذ ویزای ارمنستان برای ایرانیان راحت و آسان می باشد لذا در سال های اخیر تور ارمنستان به عنوان یک تور نسبتا پر مخاطب در ایران به شمار می رود. در ادامه مطلب به ده مورد از مهم ترین جاذبه های گردشگری ارمنستان اشاره می کنیم. برای آشنایی بیشتر با این کشور زیبا و دیدنی با ایران مرکز همراه شوید.

معبد گارنی

معبد گارنی یکی از آثار باستانی استان کوتایک ارمنستان می باشد که در ۳۲ کیلومتری جنوب شرقی ایروان واقع شده است. این معبد در قرن سوم قبل از میلاد و به فرمان تیرداد اول بنا شده است. معبد گارنی بر روی یک سطح مثلثی قرار دارد که بخش شمالی معبد بوسیله دیواری از جنس سنگ بازالت محصور شده است. عکس نمای بیرونی این معبد بزرگ و تاریخی سال ها بر روی اسکناس های ۵۰۰۰ درامی این کشور چاپ می شد.

معبد گارنی , دیدنی های ارمنستان , ایران مرکز

دره گل ها

دره گلها شهری زیبا و توریستی می باشد که در ۵۰ کیلومتری شمال ایروان قرار دارد. در فصل زمستان به دلیل آب و هوای سرد و برفی اسکی بازان و گردشگران بسیاری را به خود جذب می کند همچنین این دره چشمه های آب شیرین زیادی دارد که در تابستان گردشگران زیادی از این چشمه ها دیدن می کنند. در این شهر علاوه بر امکانات توریستی و تفریحی مکان های تاریخی بیشماری نیز وجود دارد که از جمله آن ها می توان صومعه کچاریس را نام برد.

دره گل ها , دیدنی های ارمنستان , ایران مرکز

ساختمان اپرا در شهر ایروان قرار دارد و توسط الکساندر اسپندریان افتتاح شد. این ساختمان به عنوان یکی از ده ساختمان برتر دنیا به شمار می رود و گردشگران می توانند با استفاده از تور ارمنستان و البته به صورت ترکیبی با تور گرجستان و تور باکو به این کشور سفر کنند و از این ساختمان مشهور دیدن نمایند. همچنین این ساختمان از دو سالن تشکیل شده که سالن غربی فیلهارمونیک ارکستر سیمفونی به نام آرام خاچاتوریان و سالن شرقی باله و اپرا به نام الکساندر اسپندریان می باشد. بسیاری از هنرمندان معروف برای برگزاری کنسرت های موسیقی خود در ارمنستان به ساختمان اپرا سفر می کنند.

 

موزه ماتناداران

موزه ماتناداران یکی از غنی ترین و مهم ترین خزانه های کتاب در دنیا محسوب می شود. این موزه در سال ۱۹۵۷ توسط مارک گریکوریان بنا شده است. در موزه ماتناداران کتاب های ارزشمند قدیمی, اسناد و کتیبه های بسیاری وجود دارد که برای گردشگران از اهمیت والایی برخوردار است. در این موزه در کنار مجسمه مسروپ ماشتوس که مخترع الفبای ارمنی بود مجسمه شاگردش نیز قرار دارد که دستش را به نشانه اشاره به استاد خود بالا نگه داشته و در مقابل او به زانو در آمده است.

موزه ماتناداران , دیدنی های ارمنستان , ایران مرکز

کلیسای گغارت

کلیسای گغارت از دیگر دیدنی های ارمنستان می باشد که قدمتی بسیار طولانی دارد و در ۳۵ کیلومتری جنوب شرقی ایروان واقع شده است. این کلیسا یکی از قدیمی ترین کلیساهای ارمنستان به شمار می رود. گغارت یک نوع نیزه می باشد که پایه ای چوبی دارد و بر سر آن یک آهن تیز قرار گرفته است این نیزه مربوط می شود به زمانی که حضرت مسیح را به صلیب کشیده بودند و با قرار دادن نیزه در بدن حضرت عیسی می خواستند مطمئن شوند که حضرت عیسی زنده است. این کلیسا یک در ورودی با تو رفتگی های کوچک دارد که مردم این منطقه معتقدند اگر شخصی به این در هفت سنگ پرتاب کند و از این هفت سنگ, سه سنگ درون آن برود و زمین نیفتد به هر آرزویی که دارد می رسد. همچنین در داخل کلیسا نیز چشمه ای وجود دارد که اهالی منطقه بر این باورند هر کس از آب این چشمه را بر سر و صورتش بزند جوان خواهد ماند.

کلیسای گغارت , دیدنی های ارمنستان , ایران مرکز

کاسکاد (هزار پله)

کاسکاد یکی از حیرت انگیز ترین و زیبا ترین جاذبه های گردشگری ارمنستان می باشد که در شهر ایروان قرار دارد. گاسگاد با داشتن ۷۵۰ پله که به هزار پله نیز شهرت دارد پایین ترین نقطه شهر را به مرتفع ترین نقطه شهر متصل می کند. در قسمت شمالی گاسگاد به دلیل پنجاهمین سالگرد پیروزی روس ها علیه آلمان نازی در جنگ جهانی دوم بنایی احداث شد که در مرکز این بنا یک برجک قرار دارد و بر روی برجک نشان جاودانگی طراحی شده است.

کاسکاد (هزار پله) , دیدنی های ارمنستان , ایران مرکز

میدان جمهوری

میدان جمهوری، میدان مرکزی و بزرگ ترین میدان ایروان می باشد. در مرکز این میدان یک الگوی سنگی قرار دارد که از نمای بالا به شکل قالی ارمنی می باشد. اطراف این میدان ساختمان های زیبای هتل ماریوت, موزه, پست و مخابرات وجود دارد. میدان جمهوری با ۱۴۰۰ متر مساحت محل برگزاری جشن ها, مراسم و مناسبت های این شهر می باشد. این میدان در بین مردم ارمنستان به هراپاراک معروف است.
میدان جمهوری , دیدنی های ارمنستان , ایران مرکز

پارک هامالیر

پارک هامالیر از دیدنی زیبا و معروف ارمنستان می باشد که در شهر ایروان و در نزدیکی رود هراز دان واقع شده است. در سمت درب ورودی این پارک یک استادیوم بزرگ قرار دارد که مسابقات ورزشی, جشن های دولتی و کنسرت ها در این مکان برگزار می شود. یکی از هیجان انگیز ترین امکانات این پارک رقص روی یخ (پت پاتیناژ) می باشد که گردشگران علاقه مند به این بخش می توانند به راحتی از آن استفاده کنند.
پارک هامالیر , دیدنی های ارمنستان , ایران مرکز

کلیسای جامع سنت گریگور روشنگر

کلیسای سنت گریگور روشنگر یکی از کلیساهای جامع حواری ارمنی در دنیا محسوب می شود که در کشور ارمنستان واقع شده است. این کلیسا در مرکز شهر ایروان و در نزدیکی ایستگاه مترو قرار دارد. در ساخت این بنا از سنگ های دوف استفاده شده است و در زیر پایه ی ستون ها نیز شمش طلا قرار داده اند که زیبایی خاصی را برای گردشگران تور ارمنستان به نمایش گذاشته است.
کلیسای جامع سنت گریگور روشنگر , دیدنی های ارمنستان , ایران مرکز

قلعه و موزه اربونی

قلعه اربونی بر روی تپه ای مرتفع و در جنوب شرقی ایروان واقع شده است. حدود سه هزار سال قبل امپراطور اوراتورها شهر ایروان را با بنای قلعه اربونی بنا کردند. این قلعه به قلعه خون نیز شهرت دارد. نمای این قلعه دارای نقش های برجسته برنجی از جسد های اوراتورها می باشد. گفتنی است از جمله مصالحی هم چون سنگ بازالت، چوب و خشت از عمده مصالح مورد استفاده در این قلعه هستند.

قلعه و موزه اربونی , دیدنی های ارمنستان , ایران مرکز

اطلاعات ضروری درباره ارمنستان

جمعیت: ۲/۹۹۱/۳۶ نفر

زبان رسمی: ارمنی

پایتخت: ایروان

نوع حکومت: جمهوری

مذهب رسمی: اکثریت ارمنی

واحد پول: درام

کد کشور: +۳۷۴

مختصات جغرافیایی: ۴۰ درجه شمالی و ۴۵ درجه غربی

جهت رانندگی: راست

آب و هوا: دارای تابستان های داغ و زمستان های سرد می باشد

بهترین زمان سفر به ارمنستان: بهترین فصل برای سفر به ارمنستان بین ماه های مه تا اکتبر می باشد. زیرا در این مدت هوا ملایم است و بارندگی وجود ندارد.

مهم ترین مراکز خرید ارمنستان

بازار شوکا

بازار شوکا از پر طرفدارترین مراکز خرید ارمنستان می باشد که در خیابان مشتونز قرار دارد و در آن انواع میوه جات، سبزی جات و ترشی جات عرضه می گردد. بنابراین گردشگران می توانند به راحتی خرید روزانه خود را در آن انجام دهند.

بازار شوکا , دیدنی های ارمنستان , ایران مرکز

دلما

یکی از بزرگ ترین و معروف ترین مراکز خرید در ارمنستان می باشد که دارای فروشگاه لباس، کافه، رستوران و سالن سینما می باشد. همین امر سبب گردیده گردشگران زیادی برای تفریح و خرید به بازدید از این مرکز خرید بپردازند.

مرکز خرید ایروان مال , دیدنی های ارمنستان , ایران مرکز

روسیا

یکی دیگر از مراکز خرید شهر ایروان روسیا می باشد که در فاصله کمی از مترو قرار دارد و دسترسی به آن راحت تر است. ناگفته نماند این مرکز خرید از فروشگاه های تازه ساخت این کشور محسوب می شود.

مرکز خرید روسیا , دیدنی های ارمنستان , ایران مرکز

مهم ترین رستوران های ارمنستان

رستوران ایروان قدیم

این رستوران، از رستوران های قدیمی های ارمنستان می باشد که در یک ساختمان بلند قرار گرفته و طراحی آن برگرفته از معماری سنتی ایروان می باشد. گردشگران می توانند هنگام میل غذا از موسیقی های زیبا و ملایم لذت ببرند. همچنین در این رستوران بازی های باله و اپرا نیز برگزار می شود.

رستوران کلاب

رستورانی با منویی از غذاهای فرانسوی و ارمنی می باشد که دارای فضایی زیبا می باشد و هر ساله میزبان هزاران گردشگر از سراسر جهان می باشد. شهرت این رستوران بیشتر به دلیل قیمت های آن می باشد. همچنین در این مکان فضای چایخانه جدا می باشد و از نوشیدنی های فوق العاده ای برخوردار است.

رستوران کوکاس

رستورانی مجلل با بیش از ۲۰۰ نفر ظرفیت می باشد. این رستوران به دلیل نوشیدنی های دلچسبی که دارد به شهرت رسیده است. همچنین در این رستوران آشپزهای ارمنی و گرجی تمام تلاش خود را می کنند تا غذاهای لذیذی را در اختیار مهمانان قرار دهند. هنگامی که وارد این رستوران می شوید گویی وارد قرن ۱۹ ارمنستان و گرجستان شده اید.

رستوران دولماما

رستورانی سنتی می باشد که در قلب ایروان قرار دارد و به تاریخ ۱۹۹۸ بازمیگردد. این رستوران تمام تلاش خود را دارد تا غذاهای سنتی بی نظیری را در اختیار گردشگران قرار دهد. همانطور که از نامش پیداست غذای ویژه ی این رستوران دلمه می باشد.

رستوران پاندوک ایروان

یکی دیگر از رستوران هایی که سبک معماری ارمنی تزئین شده رستوران پاندوک می باشد. این مکان دارای سالنی برای مهمانان سی نفره و مکانی برای مهمانان کم جمعیت می باشد. اگر به دنبال مکانی آرام برای صرف غذا هستید رستوران پاندوک می تواند گزینه خوبی باشد.

 

مهم ترین هتل های ارمنستان

هتل ماریوت

هتلی ۵ ستاره و بسیار شیک می باشد که در میدان جمهوری ارمنستان واقع شده است. این هتل دارای امکاناتی برای استخر، غذاهای بین المللی عالی با اتاق هایی با دکوراسیون کلاسیک می باشد. ناگفته نماند هتل ماریوت باشگاهی مجهز و مدرن دارد بنابراین گردشگرانی که علاقه مند به انجام حرکات ورزشی هستند می توانند از امکانات این باشگاه بهره مند شوند.

هتل آرارات

هتل آرارات از جمله هتل های ۵ ستاره ارمنستان می باشد که تنها ۷ دقیقه تا میدان جمهوری فاصله دارد. گردشگرانی که این هتل را برای اقامت خود برمی گزینند برای رفت و آمد خود به آسانی می توانند از مترو استفاده می کنند. زیرا فاصله هتل تا ایستگاه متروی میدان جمهوری فقط ۱۰ دقیقه می باشد.

 

هتل رادیسون بلو

این هتل از بهترین هتل های ارمنستان می باشد که در خیابان آزاتوتیان قرار دارد و دارای ۱۴۲ اتاق می باشد. همچنین هتل رادیسون بلو دارای ۲ رستوران می باشد که یکی در فضای باز و مناظر زیبای شهر و دیگری نیز در فضای بسته و محیطی بسیار آرام قرار دارد. این هتل با مرکز شهر ۳ کیلومتر فاصله دارد و آبشار ایروان و موزه چارلز آزناوور در نزدیکی این هتل قرار دارد.

هتل لاتار

هتلی ۵ ستاره می باشد که در سال ۲۰۱۱ بنا شده است و در فاصله ۱۰ کیلومتری مرکز شهر ایروان بر روی یک استخر بزرگ واقع شده است. هتل لاتار از لحاظ خدمات و سرویس دهی شهرت بسیاری دارد و شاید در نگاه اول طراحی داخل آن بسیار ساده باشد اما مواد مورد استفاده در آن درجه یک و عالی می باشد.

 

هتل نشنال

هتل نشنال یکی دیگر از هتل های لوکس و مدرن ارمنستان می باشد که در قلب شهر ایروان واقع شده است. هتل نشنال به سبک معماری Art-Deco ساخته شده و در نوع خود بی نظیر می باشد. دیوارهای هتل نشنال با کاشی های رنگارنگ و جذاب تزئین شده و نگاه هر گردشگری را به خود خیره کرده است. همچنین امکانات این هتل بسیار وسیع می باشد و هر آنچه را از یک هتل انتظار دارید می توانید در هتل نشنال تجربه کنید و از سفر خود نهایت لذت را ببرید.

مشاهده کامل