مدت زمان پرواز 1 ساعت و 25 دقیقه
دمای کنونی هوا نخجوان 32 درجه سانتی گراد
ساعت به وقت محلی 16:38
مشخصات پرواز
شماره پرواز
فرودگاه مبدا
فرودگاه مقصد
1075
فرودگاه بین المللی امام خمینی
فرودگاه نخجوان
شماره پرواز
فرودگاه مبدا
فرودگاه مقصد
878
فرودگاه نخجوان
فرودگاه تهران

تور نخجوان ویژه عید فطر

اطلاعات هتل یک تخته دو تخته سه تخته کودک با تخت کودک بی تخت All رو به دریا سرویس اضافه
Grand نخجوان
BB ⭐️⭐️⭐️
129 دلار 99 دلار 95 دلار
Tabriz هتل تبریز نخجوان نخجوان
BB ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️
190 دلار 150 دلار 140 دلار
Duzdag نخجوان نخجوان
BB ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️
220 دلار 160 دلار 150 دلار
خدمات تور

 • اقامت در هتل با صبحانه ، نهار و شام
 • ترانسفر مرز به مرز
 • بیمه مسافرتی
 • گشت شهری
 • راهنمای محلی فارسی زبان
 • موسیقی زنده
 • استفاده رایگان از استخر ، حمام ترک وسونا ( هتل های پنج ستاره )

توضیحات تور

 • خروجی از کشور به عهده خودمسافر می باشد
 • اصل پاسپورت با حداقل شش ماه اعتبار
 • کارت واکسن دیجیتال ( ۲ روز ) الزامی می باشد
 • مبلغ ۵ منات در مرز جلفا جهت بیمه دریافت میگردد
 • مسئولیت کنترل پاسپورت مسافر به عهده آژانس ثبت نام کننده می باشد
 • پرداخت پنجاه درصد مبلغ تور به عنوان پیش پرداخت به منزله رزرو قطعی می باشد
 • درصورت حرکت از تهران مبلغ 950 هزارتومان به قیمت تور اضافه خواهد شد.

یک روز جشن در آکواپارک هنل دوزداغ

تور نخجوان نخجوان یکی از برون‌بوم‌های جمهوری آذربایجان است که از توابع جمهوری خودمختار نخجوان است. جمعیت این شهر در سرشماری سال ۲۰۱۷ میلادی، ۹۲۱۰۷ نفر بود. این کشور در سده‌های ۹ و ۸ پیش از میلاد زیر سلطه دولت (اورارتو) قرارگرفت. در زمان پادشاهی «منوئه» (۸۱۰–۷۷۸ پیش از میلاد مسیح) لشکریان (اورارتو) با گذشتن از رود ارس به سوی شمال و جلگه ایروان تاختند؛ و قسمت‌هایی از این سرزمین را به تصرف خود درآوردند. «منوئه» برای حفظ نواحی تسخیر شده، در ساحل راست شمالی رود ارس نزدیک روستایی که اکنون به نام ترکی (داش‌بورون) معروف است مرکز اداری تأسیس کرد و آن را «منوآهینیلی» نامید. در سده هفتم پیش از میلاد بخشی از اراضی تابع دولتهای «ماننا» و ماد بود؛ ولی در سده هشتم پیش از میلاد بخشی از شاهنشاهی (امپراتوری) هخامنشیان شد. از آن پس فرمانروایان ارمنی از دودمان اَروَندی بر نخجوان حکم راندند. اولیاء چلبی دربارهٔ نخجوان...

نخجوان

تور نخجوان

نخجوان یکی از برون‌بوم‌های جمهوری آذربایجان است که از توابع جمهوری خودمختار نخجوان است. جمعیت این شهر در سرشماری سال ۲۰۱۷ میلادی، ۹۲۱۰۷ نفر بود. این کشور در سده‌های ۹ و ۸ پیش از میلاد زیر سلطه دولت (اورارتو) قرارگرفت. در زمان پادشاهی «منوئه» (۸۱۰–۷۷۸ پیش از میلاد مسیح) لشکریان (اورارتو) با گذشتن از رود ارس به سوی شمال و جلگه ایروان تاختند؛ و قسمت‌هایی از این سرزمین را به تصرف خود درآوردند. «منوئه» برای حفظ نواحی تسخیر شده، در ساحل راست شمالی رود ارس نزدیک روستایی که اکنون به نام ترکی (داش‌بورون) معروف است مرکز اداری تأسیس کرد و آن را «منوآهینیلی» نامید.
در سده هفتم پیش از میلاد بخشی از اراضی تابع دولتهای «ماننا» و ماد بود؛ ولی در سده هشتم پیش از میلاد بخشی از شاهنشاهی (امپراتوری) هخامنشیان شد. از آن پس فرمانروایان ارمنی از دودمان اَروَندی بر نخجوان حکم راندند.

اولیاء چلبی دربارهٔ نخجوان می‌گوید: (رعایا و مردم آن به زبان دهقانی گفتگو می‌کنند، اما عارفان و شاعران و ندیمان ظریفشان با ظرافت و نزاکت به زبان پهلوی و مغولی که زبانهای قدیمی است سخن می‌گویند. شهرنشینان‌شان نیز به زبان‌های دهقانی، دری، فارسی، غازی (تازی ؟) و پهلوی گفتگو می‌کنند… ترکمانانی که در نواحی مختلف آن ساکنند، لهجه‌های مختلف مغولی دارند).

جاذبه‌های دیدنی نخجوان

همانطور که اشاره کردیم، نخجوان یک شهر باستانی محسوب می‌شود. به همین خاطر دور از انتظار نیست که در آن شاهد آثار باستانی بی‌نظیری باشیم. همچنین به دلیل قرارگیری نخجوان در جمهوری آذربایجان، این شهر آب و هوا و طبیعت بسیار بکر، دیدنی و زیبایی دارد. پس بدانید که در هر لحظه از این سفر، کاملا شگفت زده خواهید شد.

قلعه خان نخجوان

قلعه خان یکی از زیباترین و منحصر به فردترین جاذبه‌های نخجوان است که در تور نخجوان از آن بازدید خواهید کرد. این قلعه باستانی از آجر ساخته شده و رنگ و لعاب بسیار زیبایی دارد. قدمت این قلعه به دوران باستان باز می‌گردد و در آن زمان خانه خان نخجوان بوده. این قلعه در حاشیه نخجوان قرار دارد و دسترسی به آن کمی دشوار است. به همین خاطر عمدتا خلوت بوده و با آرامش تمام می‌توانید بازدید خود را انجام دهید.

 

غار اصحاب کهف نخجوان

همه ما از کودکی با داستان اصحاب کهف آشنایی داریم. این که عده‌ای وارد غاری شدند و خوابیدند و به اذن خدا پس از صدها سال از خواب برخواستند. این داستان در قرآن کریم نیز آورده شده و همه ما به حقیقت آن ایمان داریم. بر اساس مستندات تاریخی، یکی از مکان‌هایی که امکان دارد واقعا غار اصحاب کهف در آن باشد، نخجوان است. بسیاری از افراد بر این باور هستند که غار اصحاب کهف نخجوان، غار اصلی اصحاب کهف است و برای آنها حکم یک مکان زیارتی را دارد. به همین خاطر در مراجعه به این جاذبه دیدنی حتما احترام مردم نخجوان را رعایت کنید.

مشاهده کامل