ایران مرکز ۸ مهر, ۱۳۹۸ blog

دریاچه پانچاروو

دریاچه پانچاروو  یکی دیگر از جاذبه های صوفیه پایتخت زیبای کشور بلغارستان است که در کنار کوه ویتوشا (Vitosha) طبیعتی زیبا را به این شهر هدیه کرده است.

شهر صوفیه، از لحاظ جغرافیایی در غرب کشور بلغارستان و در نزدیکی ناحیه کوهستانی این شهر واقع شده است. آب و هوای شهر صوفیه در بلغارستان قاره ای و مرطوب بوده و دمای متوسط سالانه ی آن ۱۰٫۳۲ درجه سانتی گراد است. سردترین درجه دما در این شهر منفی ۱۵ درجه سانتیگراد ثبت شده است. اگر خواستید به این شهر سفر کنید، بهترین زمان بین ماه های تیر و مرداد که شرایط هوایی معتدل است و شهر صوفیه در زیباترین حالت خود قرار دارد بهترین زمان است.

این دو جاذبه گوهری از جاذبه های طبیعی بی نظیری برای گردشگران به نمایش درآورده‌اند تا در زمان خستگی از هیاهو و شلوغی های شهری به آن پناه ببرند و روح خود را با کوه ها و دریاچه های زیبایش آرامش بخشند، طبیعتی که با چشمه های آب گرم معروفش پذیرای گردشگران است.

این دریاچه از نوع دریاچه های مصنوعی است که در حد فاصل ۱۲ کیلومتری صوفیه و غرب بلغارستان قرار دارد. این مکان جذاب برای گردشگرانی که با تور بلغارستان به صوفیه سفر می‌کنند بسیار فرح‌بخش است.

مساحت این دریاچه ۳ کیلومتر مربع و عمق آن ۳۰ متر است و در اتفاع ۶۰۰ متری از سطح دریا واقع شده است. پیاده روی در این منطقه لحظات آرام و دلنشینی را برای بازدیدکنندگان هدیه می‌کند.

در اطراف این دریاچه رستوران‌ها و کافی‌شاپ‌هایی به چشم می‌خورند که به مناظر زیبای پانچاروو مشرف می‌شوند و با غذاهای لذیذ بلغاری و نوشیدنی‌های متنوع و خوشمزه جذابیت بازدید از این دریاچه را چندین برابر می‌کند. حمام آفتاب گرفتن، قایق‌سواری، موج‌سواری، اسکی روی آب و شنا از دیگر تفریحاتی است که می‌توانید در کنار دریاچه پانچاروو داشته باشید و یک روز فوق‌العاده‌ای را در کنار این دریاچه سپری کنید.

یکی از تفریحاتی که در این منطقه متداول است ماهیگیری و عکاسی است بخصوص عکاسی در این دریاچه بسیار لذت بخش و سرگرم کننده است. بخصوص در ایام تابستان هر روز شما می توانید شاهد حضور ماهیگیران زیادی باشدی که به طور تفریحی اینجا مشغول ماهگیری هستند. شما هم یم توانید بعنوان توریست دوربین به دست شوید و از لحظات خوش خود تان در کنار آنها عکس‌های یادگاری بگیرید.