ایران مرکز 4 دسامبر, 2019 blog

ذخیره‌گاه زیست کره طبیعت قفقاز

ذخیره‌گاه زیست کره طبیعت قفقاز یکی دیگر از جاذبه های روسیه است. ذخیره‌گاه زیست کره‌ی طبیعت قفقاز یکی از میراث جهانی ثبت شده در یونسکو و دومین جنگل کوهستانی بزرگ اروپا است که در ۲۰ کیلومتری شمال غربی سوچی قرار دارد.

این ذخیره‌گاه در منطقه‌ی وسیعی از جنگل‌های نیمه حاره‌ای تا مراتع آلپ کشیده شده و گونه‌های مختلف حیوانات وحشی از جمله خرس، گرگ و بیزون اروپایی در آن زندگی می‌کنند. جنل‌های بکر با پوشش گیاهی متنوع که اغلب از گیاهان بومی خود این منطقه است، زیبایی دوچندانی به این ذخیره‌گاه بخشیده است. به شما پیشنهاد می‌کنیم در فصول تابستان و زمستان، حتما سفرهای اکوتوریستی به این منطقه داشته باشید.

این پارک دو برون‌بوم (بخشی از این ذخیره‌گاه جدا از منطقه‌ی اصلی، در جایی دیگر قرار دارد) خاص دارد که یکی در خوستا (Khosta) سوچی قرار دارد و به دلیل داشتن گونه‌ی گیاهی سرخدار و بیشه‌های درخت شمشاد مشهور است. برون‌بوم دیگر کاربردی شبیه باغ وحش دارد و می‌توانید برخی از گونه‌های حیوانات ساکن در این پارک دیدن کنید. بازدید از این برون‌بوم‌ها حدود ۳۰۰ روبل هزینه دارد و از ساعت ۹ صبح تا ۶ عصر میزبان گردشگران است.