ایران مرکز 27 آگوست, 2020 blog,اخبار گردشگری,اوکراین

اوکراین یکی از کشورهای اروپای شرقی محسوب می‌شود که با کشورهای زیادی از جمله روسیه، بلاروس، لهستان، اسلواکی، مجارستان، رومانی و مولداوی همسایه است. طبق آخرین آمار رسمی اعلام شده اوکراین، دارای ۱۴٫۲ میلیون توریست از سراسر جهان بوده است. شما نیز امسال می‌توانید یکی از این افراد باشید.

برخی از شهرهای این کشور همچون اودسا دارای سواحل زیبایی در کناره دریای سیاه هستند. در اوکراین معمولا کسی به زبان انگلیسی صحبت نمی‌کند.

زبان رسمی مردم در این کشور روسی بوده و به همین خاطر سفر به آن شما را با چالش‌های زیادی مواجه می‌کند، اما اگر برنامه‌ریزی صحیحی داشته باشید و به خوبی این راهنمای سفر به اوکراین را مطالعه کنید؛ اطلاعات زیادی از این کشور به دست خواهید آورد.

آب‌وهوای اوکراین

شهرهای توریستی اوکراین

شاید بتوان گفت کیف، اودسا و لویو از مهم‌ترین شهرهای توریستی در اوکراین هستند. اما شهرهای دیگری نیز همچون یالتا و خارکیف در این کشور وجود دارند که بازدید از آنها هر کسی را راضی خواهد کرد.

آب‌وهوای اوکراین

آب‌وهوای اوکراین تاثیر گرفته از هوای سرد روسیه و آب‌وهوای مرطوب دریای سیاه است. اما در زیر به شما با ارائه آمار و ارقام نیز وضعیت آب‌وهوایی اوکراین را نشان خواهیم داد. اوکراین حدود ۲۹۰ روز آفتابی در سراسر سال دارد پس نیازی نیست که چندان نگران بارش و بهم خوردن برنامه‌های سفرتان باشید.

اوکراین در فصل پاییز

اوکراین در فصل پاییز دارای آب‌وهوای خنکی است. طبیعت دوست‌داشتنی اوکراین در فصل پاییز با رنگ‌های زرد و قرمز درختان تزئین می‌شود. زمانی از سال که به آن «پاییز طلایی» می‌گویند.

میانگین دمای هوای اوکراین با شروع فصل پاییز به ۲۰ درجه سانتی‌گراد می‌رسد. هر چه با پایان این فصل نزدیک می‌شویم هوا سردتر شده و نیاز است تا در هنگام سفر لباس‌های گرمتری را به همراه داشته داشت.

بد نیست در پاییز از شهرهای توریستی فاصله بگیرید و به سراغ روستاهای اطراف بروید. در این فصل نیز باید لباس‌های گرم خود را به همراه داشته باشید.

اوکراین در فصل زمستان

اوکراین در فصل زمستان دارای آب‌وهوای سردی است. به خصوص در بخش‌های شمال و شمال شرقی این کشور زمستان به کسانی که قصد دارند سفر راحتی را تجربه کنند سخت می‌گذرد. اما در مقابل این آب‌وهوا برای ماجراجویان و علاقمندان به سرما و تفریحات زمستانی ایده‌آل است.

میانگین دمای هوا اوکراین در طول روز در فصل زمستان حدود صفر درجه سانتی‌گراد است. اما در برخی از روزها این دما کاهش یافته و حتی به منفی ۲۰ درجه سانتی‌گراد می‌رسد.