ایران مرکز 4 دسامبر, 2019 blog

مزرعه و چای‌خانه Dagomys

مزرعه و چای‌خانه Dagomys  یکی دیگر از جاذبه های روسیه است. مزرعه‌ی کشت چای در منطقه‌ی Dagomys، خارج از سوچی قرار دارد و شمالی‌ترین نقطه‌ در جهان است که در آن چای کشت می‌شود.

از سال ۱۸۷۸ در این منطقه چای کشت می‌شود و گردشگران می‌توانند برای برای آشنایی با تاریخچه‌ی چای در این منطقه، از یک راهنمای تور کمک بگیرند. گونه‌های چای سیاه و سبز محلی که به دلیل خوش‌طعم بودن مشهور هستند، در مغازه‌هایی که در مزرعه‌ها وجود دارد، قابل خریداری هستند.

چای‌خانه توسط یک صنعت‌گر ماهر، به سبک سنتی روسی ساخته و تزئین شده است که شامل طرح‌های رنگی غنی، حکاکی‌های پیچیده‌ی چوبی و هنر دست‌ساز مردم محلی است. در این مناظر سرزنده و پرطراوت، بازدیدکنندگان می‌توانند از مهمانی چایی روسی به سبک قرن ۱۹ لذت ببرند.

این میهمانی‌ها با شیرینی، آجیل، مرباهای محلی، قطعه موسیقی عاشقانه و صد البته چای تکمیل می‌شود. این چای‌خانه سه‌شنبه‌ها تا یکشنبه‌ها از ساعت ۱۰ صبح تا ۶ بعدازظهر از گردشگران و علاقه‌مندان پذیرایی می‌کند.

مزرعه‌ای سرسبز که در آن می‌توانید همراه با کشاورزان به فرایند کاشت، داشت و برداشت چای نگاه کنید و حتی در این فرآیندها خود را سهیم کنید. در قهوه خانه داگومیس می‌توانید از چای خوش طعم مزارع چای سوچی که با سماور تهیه می‌شوند همراه با شیرینی‌های محلی و پنکیک و پیراشکی بچشید و همزمان به سرودهای محلی گوش دهید. در موزه موجود در مزرعه چای داگومیس سوچی می‌توانید مهمان نمایش هنرهای سنتی روسیه شوید.

چایخانه‌های متعددی در کنار چشم‌اندازهای زیبای مزارع چای سوچی قرار گرفته‌اند که طعم واقعی چای خوش عطر را می‌‌توانید در آن حس کنید. سبک معماری این چایخانه‌ها سنتی است و طراحی‌های منحصر به فرد و تزئیناتی از صنایع دستی رنگارنگ سوچی (عروسک‌های سفالی دیمکوو، مینیاتورهای کارشده و چوب‌های نقاشی شده) نوشیدن چای را در آن برایتان خاطره‌انگیز می‌کند