ایران مرکز ۲۶ بهمن, ۱۳۹۷ اخبار گردشگری

نمایشگاه بین‌المللی گردشگری صوفیه (پایتخت بلغارستان) پنجشنبه ۲۵ بهمن‌ماه با چند کشور خارجی از جمله شرکت جمهوری اسلامی ایران افتتاح می‌شود.

به گزارش روابط عمومی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، به همت سفارت و رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی کشورمان در بلغارستان، ایران برای اولین بار در نمایشگاه بین‌المللی گردشگری صوفیه (پایتخت بلغارستان) شرکت می‌کند.

حمیدرضا آزادی، رایزن فرهنگی کشورمان ضمن اعلام این خبر گفت: نمایشگاه بین‌المللی گردشگری صوفیه با حمایت وزارت گردشگری بلغارستان از ۲۵ تا ۲۷ بهمن ماه در محل Inter Expo Center شهر صوفیه برگزار می‌شود.

آزادی افزود: طبق آمار منتشر شده، حدود ۳۸۰ شرکت از ۲۲ کشور جهان در این نمایشگاه مشارکت دارند و بیش از ۶۰ مقصد گردشگری را تبلیغ خواهند کرد. پیش‌بینی می‌شود بیش از ۲۰هزار نفر از این نمایشگاه بازدید کنند.

رایزن فرهنگی کشورمان افزود: با توجه به رویکرد جدید سفارت کشورمان در بلغارستان مبنی بر توسعه فعالیت‌های اقتصادی میان شرکت‌های تجاری دو کشور، علی‌اصغر مونسان، معاون رییس جمهور و رییس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری و هیأت همراه آبان‌ماه گذشته به صوفیه سفر کردند و نشست‌های بسیار مهمی با طرف‌های بلغاری از جمله وزیر گردشگری این کشور برگزار کردند. اولین حضور کشورمان در این نمایشگاه را می‌توان از دستاوردهای این سفر برشمرد.

وی در ادامه گفت: غرفه کشورمان در این نمایشگاه که با حمایت شرکت بین‌المللی گردشگری «ایران مرکز» به عنوان اسپانسر اصلی دایر خواهد شد، ۳۵ متر مربع مساحت دارد و با بهره‌گیری از نمادهای فرهنگی کشورمان، طراحی مناسبی برای آن انجام شده است. همچنین با استفاده از ظرفیت‌های رسانه‌ای به خصوص فضای مجازی تبلیغات مناسبی برای معرفی آن انجام شده است.

آزادی در ادامه گفت: روز جمعه یک نشست تخصصی برای معرفی ظرفیت‌های گردشگری کشورمان و همچنین معرفی سایت bookingpersia.com که از سوی شرکت گردشگری «ایران مرکز» طراحی شده است، در یکی از سالن‌های کنفرانس نمایشگاه برگزار خواهد شد.

وی در پایان ضمن اعلام انتشار اولین کتاب جاذبه‌های گردشگری کشورمان به زبان بلغاری با عنوان «ایران، فرهنگ و تمدن» که به تازگی از سوی رایزنی فرهنگی ایران در بلغارستان منتشر شده است، گفت: این کتاب به صورت گسترده در اختیار علاقمندان قرار خواهد گرفت و امید می‌رود با استقبال خوب مخاطبین مواجه شود.

لازم به ذکر است؛ این نمایشگاه روز پنجشنبه ۲۵ بهمن‌ماه با حضور وزیر گردشگری بلغارستان و مقامات این کشور و همچنین سفرای کشورهای مختلف افتتاح خواهد شد.

وزیر گردشگری بلغارستان در حاشیه بازدید از نمایشگاه بین‌المللی صوفیا، پایتخت بلغارستان، از جاذبه‌های گردشگری ایران در این غرفه دیدار و با یعقوب قاسمی، مدیرعامل ایران مرکز گفتگو کرد.

به گزارش ایران مرکز، یعقوب قاسمی، در این دیدار ضمن پذیرایی از وزیر گردشگری بلغارستان در غرفه ایران که با نمادهای گردشگری ایران از قبیل فرش ایرانی، رومیزی های قلمکار و تصاویر جاذبه‌های ایران زینت داده شده بود، به بررسی راهکارهای توسعه گردشگری دو کشور پرداختند.

 

 

دیدار با خانم سوتلانا،اتاناسوا رئیس انجمن گردشکری(باتا) بلغارستان صوفیا

 

اهدای هدیه به رییس انجمن گردشگری استان وارنا

دیدار وزیر توریست بلغارستان و سفیر جمهوری اسلامی ایران از غرفه ایران مرکز

تقدیم هدیه به وزیر توریست بلغارستان در غرفه ایران مرکز،همراه،با،سفیر جمهوری اسلامی ایران

 

دیدار صمیمی با سفیر جمهوری اسلامی ایران در غرفه ایران مرکز،صوفیا

 

امضای تفاهم نامه گردشکری بین انجمن گردشگری تهران با انجمن گردشگری وارنا با حضور سفیر ورایزن فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در محل نمایشگاه گردشگری صوفیا ،بلغارستان