ایران مرکز 8 سپتامبر, 2020 blog,اوکراین

ممکن است نام چرنوبیل بارها به گوشتان خورده باشد و درباره انفجار هسته‌ای آن شنیده باشید. اگر می‌خواهید درباره این حادثه بیشتر بدانید، در سفر به اوکراین بازدید از موزه ملی چرنوبیل را از دست ندهید.

موزه ملی چرنوبیل یکی از معروف‌ترین دیدنی های اوکراین محسوب می‌شود که در شهر کیف قرار دارد و هرساله جزو اولین انتخاب‌های گردشگران در تور اوکراین به شمار می‌رود.

این موزه در سال ۱۹۹۲ افتتاح شده است و به حادثه چرنوبیل اختصاص دارد؛ انفجار هسته‌ای چرنوبیل در تاریخ ۲۶ آوریل ۱۹۸۶ در یکی از نیروگاه‌های هسته‌ای این شهر اتفاق افتاد و طی آن یکی از رآکتورها دچار آتش‌سوزی شد که در ادامه‌ی آن رادیواکتیو در اروپا پخش شد.

در اثر این اتفاق منطقه خالی از سکنه و متروکه شد و افراد بسیاری کشته شدند. موزه چرنوبیل اتفاقات مربوط به این حادثه را به نمایش می‌گذارد و با بازدید از این موزه اطلاعات مفیدی درباره آن‌ها کسب خواهید کرد.

اشیا و وسایل مختلفی از آن دوران جمع‌آوری و در موزه چرنوبیل به نمایش گذاشته شده است، از مهم‌ترین این اشیا می‌توان به ماشین‌ها، ماسک گاز، لباس‌های کار نیروگاه، تصاویری از حادثه دیدگان و غیره نام برد که با بازدید از آن‌ها حال و هوای چرنوبیل در زمان حادثه و پس از آن را لمس خواهید کرد.

در قسمتی دیگر مجسمه‌های آتش‌نشان‌ها و جان‌باختگان حادثه چرنوبیل را می‌بینید و در بخشی دیگر ویدئوها و توضیحاتی درباره چگونگی این حادثه و اتفاقات پس از آن به بازدیدکنندگان ارائه می‌شود. از این موزه می‌توانید روزهای دوشنبه تا جمعه از ساعت ۱۰ تا ۱۸ و شنبه‌ها از ساعت ۱۰ تا ۱۷ بازدید کنید، موزه چرنوبیل یکشنبه‌ها تعطیل است. دیدنی های اوکراین بی‌انتهاست،