ایران مرکز 8 سپتامبر, 2020 blog,اوکراین

موزه بولگاکوف اوکراین

موزه بولگاکوف اوکراین | کی اف یا کییِف یا کیف ( Київ به اوکرائینی ، به روسی Киев ) پایتخت و بزرگترین شهر کشور اوکراین است. این شهر یکی از نقاط مهم صنعتی، فرهنگی و علمی در اروپای شرقی می‌باشد و زادگاه بسیاری از دانشمندان و محققان این کشور است. از لحاظ گردشگری به این دلیل تعداد کمی از افراد در این منطقه انگلیسی می توانند صحبت کنند در رتبه پایینی قرار دارد، اما همین دلیلی شده تا شهر کیف دارای مناطق گردشگری بکر و بی نظیری باشد.

شهر کی اف

شهر کی اف یکی از مقاصد برتر گردشگران ایرانی و خارجی است و از نظر تاریخی، از سرگذشت غنی و پرباری برخوردار است. موزه بولگاکوف، موزه ادبیات و یادبود شهر کی یف می باشد که به میخائیل بولگاکوف نویسنده روسیه ای که متولد شهر کی اف می باشد تعلق دارد، در این بخش از سایت لحظه آخر به معرفی موزه بولگاکوف خواهیم پرداخت، چنانچه از علاقمندان به ادبیات هستید مطالعه این متن می تواند برایتان جالب باشد.

موزه بولگاکوف

جمع آوری آثار موجود در موزه بولگاکوف در سال ۱۹۸۹ آغاز و پس از ۲ سال در تاریخ ۱۵ می سال ۱۹۹۱ همزمان با ۱۰۰ امین سالگرد تولد میخائیل بولگاکوف به اتمام رسید و امروزه بیش از ۲۵۰۰ اثر متعلق به این نویسنده در این موزه نگهداری می شود که برخی از آن ها عبارتند از وسایل شخصی نویسنده، کتاب ها، کارت پستال های وی. خوب است بدانید که ساختمان موزه بولگاکوف در سال ۱۸۸۸ میلادی ساخته شده است و یکی از ساختمان های قدیمی موجود در شهر کی اف به شمار می آید، البته لازم به ذکر است که این ساختمان پیش از بازگشایی موزه به طور کامل بازسازی شده است.

مشهور ترین اثر میخائیل بولگاکوف

شاید برایتان جالب باشد بدانید که مشهور ترین اثر میخائیل بولگاکوف مرشد و مارگاریتا نام دارد که در این موزه می توانید تمامی یادداشت ها و وسایل مرتبط با این اثر را مشاهده کنید، در موزه بولگاکوف طرح منزل و محل زندگی میخائیل بولگاکوف به نمایش گذاشته شده است و گردشگران تور کی یف به هنگام بازدید از این موزه می توانند علاوه بر دیدن وسایل شخصی و یادداشت های این نویسنده، تا حد زیادی با سبک زندگی وی آشنا شوند، به همین جهت بازدید از این موزه را به تمامی علاقمندان به ادبیات توصیه می کنیم.

اگر قصد سفر با تور کی اف و بازدید از این موزه را دارید باید بدانید که ساعت کاری این مجموعه همه روزه بجز روز های تعطیل از ۱۰:۰۰ صبح تا ۶ بعد از ظهر می باشد همچنین گردشگران تور کی اف باید بدانند که در روز های تعطیل می توانند از ساعت ۱۰:۰۰ صبح تا ۱۲:۰۰ ظهر از این موزه بازدید به عمل بیاورند.