ایران مرکز ۱۳ آذر, ۱۳۹۸ blog

موزه هنر سوچی

موزه هنر سوچی یکی دیگر از جاذبه های روسیه است. این موزه  نمایی کلاسیک و زیبا دارد و در آن از مجموعه‌ی نفیسی از هنرهای روسی و خارجی، مانند نقاشی‌های بوریس کاستودیف، آپولیناریا واسنتسف، کنستانتین باگایفسکی، ایوان آیوازووسکی و … نگهداری شده و علاقه‌مندان می‌توانند از آن‌ها بازدید کنند.

گفته می‌شود آثار به نمایش درآمده در این موزه به بیش از ۶ هزار اثر هنری می‌رسد. نمایشگاه‌های دائمی این موزه نیز اهمیت بسیار زیادی دارند که از آن جمله می‌توان به جواهر گنج کهن (The treasure of the antiques) اشاره کرد که در سال ۱۹۹۷ در ساحل رودخانه‌ی مزیمتا (Mzymta) کشف شد. جام‌های نقره و سنجاق‌های سینه قرصی شکل نیز از دیگر آثار نفیس موجود در این موزه به شمار می‌رود.

موزه‌ای که در سال ۱۹۳۶ با سبک معماری کلاسیک ساخته شد و از زیباترین ساختمان‌های شهر سوچی نیز به شمار می‌آید، شهری که نامش با جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه بیشتر بر سر زبان‌ها افتاد. شهر سوچی را به عنوان خوش آب و هواترین شهر روسیه می‌شناسند که جاذبه‌ها و دیدنی‌های زیادی دارد. در موزه هنر سوچی مجموعه‌هایی نفیس و گرانبها از هنرهای روسی و خارجی در معرض نمایش بازدیدکنندگان و هنردوستان قرار گرفته است. بیش از ۶ هزار اثر هنری شامل نقاشی‌های بوریس کاستودیف، آپولیناریا واسنتسف و دیگر هنرمندان نامدار و ناشناخته سوچی و دیگر شهرهای روسیه در این موزه قرار گرفته است. چندین نمایشگاه دائمی نیز همه ساله در موزه هنر سوچی برگزار می‌شود از جمله نمایشگاه دائمی جواهر گنج کهن که در آن جام‌های نقره و سنجاق سینه‌هایی به شکل قرص که از ساحل رودخانه زیمتا کشف شده بود به نمایش گذاشته شده است.