ایران مرکز ۲۴ دی, ۱۳۹۸ blog

پارک آلفرد برتراند سوئیس

هرکس که نام کشور سوئیس را می شنود قبل از هرچیز یاد طبیعت زیبا و نفس گیر این کشور می افتد. در سوئیس طبیعت بسیار بخشنده و دست و دلباز بوده و جنگل های سرسبز و مراتع خوش و آب و هوا این کشور را به بهشت دوستداران طبیعت تبدیل کرده است.

اما نکته جالب در مورد سوئیس این است که با وجود چنین طبیعت زیبایی، تنها یک پارک ملی در این کشور وجود دارد! پارک ملی سوئیس تنها پارک ملی سوئیس است و در غرب رشته کوه آلپ و در شرق کشور سوئیس قرار گرفته است. این پارک در لیست ذخیره های زیست کره یونسکو به ثبت رسیده است و پوشش گیاهی و حیوانات آن تحت حفاظت قرار دارند. طبیعت فوق العاده زیبای کوهستان آلپ و گونه های نادر و کمیاب حیوانی را می توانید در این پارک مشاهده کنید.

فضای سبزی دل‌انگیز که فاصله‌ی زیادی تا باغ‌های مشهور انگلیسی در ژنو داشته و در منطقه‌ی آرام شامپل (Champel) قرار دارد. پارک آلفرد برتراند (Alfred Bertrand) از سال ۱۹۴۰ تا به امروز پذیرای مردم محلی و گردشگران است. درختان دوست‌داشتنی این فضای سبز زیبا را به احاطه‌ی خود درآورده‌اند و در فصل پاییز زیبایی دوچندانی دارند؛ زیرا برگ‌های آن‌ها به رنگ قرمز و طلایی درآمده و آلفرد برتراند را زیباتر از همیشه می‌کنند. دیدار از این پارک در یک روز پنجشنبه به‌منظور بهره بردن از بازار محلی در مجاورت آن توصیه می‌شود.

KONICA MINOLTA DIGITAL CAMERA