ایران مرکز 7 نوامبر, 2019 blog

کاخ ملل ژنو

کاخ ملل ژنو یکی دیگر از جاذبه های کشور سوئیس و ژنو است. مقر اروپایی سازمان ملل متحد در ژنو قرار دارد، مجموعه بزرگی از ساختمان‌های مرمری که کاخ ملل را تشکیل می‌دهند، محلی که بعد از نابودی جامعه ملل که دفتر اصلی آن اینجا بود ساخته شد.

به این ترتیب این مجموعه به یک مرکز دیپلماسی جهانی، بزرگ‌ترین مرکز سازمان ملل متحد پس از نیویورک، با رفت و آمد بیش از ۲۵،۰۰۰ نماینده در سال تبدیل شد.

در یک تور با راهنما که میتوانید از مراکز گردشگری رزرو نمایید، می‌توانید با فعالیت‌هایی که در اینجا صورت گرفته آشنا شوید و فضای داخلی و آثار هنری اهدایی توسط کشورهای سراسر جهان را مشاهده کنید.

سالن زیبا و مجلل این مجمع، با ظرفیت بیش از ۲۰۰۰ نفر برای جلسات سازمان ملل متحد و سازمان‌های وابسته به آن استفاده می‌شود. نمای زیبایی از رشته کوه‌های آلپ از لابی آن قابل مشاهده می‌باشد.

در انتها، دو درب برنز طلاکاری شده از ایتالیا توسط ناپلئون آورده و به جامعه ملل توسط کلمانسو (Clemenceau) تقدیم شده است و یکی دیگر از زیبایی‌های این مجمع نقاشی‌های قرمز قهوه‌ای روی طلا در دیوارها و سقف‌ها توسط J. M. SERT در تالار کوچک شورا است، هدیه‌ای از اسپانیا که در سال ۱۹۳۶ تکمیل شده و نشان دهنده زمینه‌هایی از پیشرفت‌های فنی، اجتماعی، پزشکی و صلح جهانی می‌باشد.

در یکی از سالنهای اصلی مجمع سه نقش برجسته توسط «اریک گیل» با الهام از میکل آنژ دیده می‌شود که با هنرمندی بسیاری بر دیوار این سالن جلوه میکند.

کتابخانه بیش از یک میلیون اقلام چاپی و همچنین مجلات و کتاب‌های الکترونیکی را شامل می‌شود. بر روی تراس بزرگی منتهی به پارک، کره‌ی برنز با علائم طلاکاری شده از زودیاک (Zodiac) توسط مجسمه ساز آمریکایی پل منشیپ (Paul Manship) به چشم می‌خورد.