ایران مرکز ۲۱ شهریور, ۱۳۹۷ blog

کاخ کرملین کازان | Kremlin Palace Of Kazan

ساختمان کرملین شهر کازان تنها قطعه ای به جا مانده از تاتارها در روسیه میباشد که توانسته است تا به امروز پابرجای بماند و خود را در لیست میراث جهانی یونسکو جای دهد.

این بنا که به دستور ایوان مخوف یکی از تزارهای روسیه در قرن های ۱۶ و ۱۷ میلادی میباشد ساخته شده است و با دیوارهای سنگ ماسه ای سفید در اطراف شهر که پراز گنجینه های گرانبها است واقع شده است.

با شنیدن نام کرملین بدون شک ممکن است به یاد کرملین مسکو بیفتد اما بهتر است بدانید که کرملین کازان یکی از جاذبه ها و دیدنی های مهم کشور روسیه است که در تور روسیه میتوانید از آن دیدن کنید.

این قلعه تاریخی دارای تعدا زیادی ساختمان های تاریخی میباشد که کلیسای اعلامیه قدیمی ترین بنای قلعه کرملین کازان یکی از تنها کلیساهای روسیه شناخته میشود که در قرن ۱۶ میلادی ساخته شده و همچون بیشتر کلیساهای دیگر کشور دارای ۵ گنبد طلایی میباشد.

برج اسکپاسکایا ورودی اصلی کاخ کرملین کازان است که در قسمت جنوبی قلعه قرار دارد. این قلعه برج دیگری نیز دارد که آن را با چاه آب مخفیش میشناسند.

نماد این قلعه مسجد قل شریف با دیواره های سنگ ماسه ای و گنبد و گلدسته های آبی است که هرساله گردشگران بسیاری را برای دیدن خود راهی کازان روسیه میکند.

زیبایی این بنا با وجود محوطه بسیار جداب و باشکوه، چشم انداز ساحلی، اداره های دولتی موجود در اطراف آن و پارک های سرسبز و بناهای تاریخی دیگر که دورتادور کاخ به چشم میخورد را دوچندان شده است.