ایران مرکز 7 نوامبر, 2019 blog

کلیساهای لوزان

کلیساهای لوزان یکی دیگر از جاذبه های سوئیس و لوزان هستند. این کلیساها تاریخ سوئیس و لوزان را در دورن خود جای داده اند. برخی از آنها سرنوشتی شگرف داشته اند و برخی شاهد تحولات زیادی بوده اند که دانستن آنها خالی از لطف نیست.لوزان سوئیس شهری در ناحیه ی روماندی _ بخش فرانسوی زبان _ کشور سوئیس است.

کلیسای سن فرانسوا 

این کلیسای بزرگ مربوط به قرن ۱۳ و ۱۴ است و ارتفاع برج ناقوس آن به بیش از ۲۰ متر می‌رسد. علت نام‌گذاری این کلیسا سازنده‌ی مشهور آن به نام سن فرانسوا (Saint Francois) است. بازار بزرگ کریسمس لوزان در نزدیکی کلیسای سن فرانسوا قرار دارد که می تواند بهانه خوبی برای بازدید از این کلیسای کوچک و زیبا باشد اما بسیاری از گردشگران برای تماشای شهر لوزان از پنجره‌های رنگی به کلیسا می روند.

کلیسای نوتردام

کلیسای نوتردام بدون شک زیباترین کلیسای کشور سوئیس در سبک گوتیک است. این کلیسا بین سال های ۱۱۷۰ تا ۱۲۴۰ میلادی در مدت هفتاد سال ساخته شده است. طراحی داخلی این کلیسا بسیار زیبا و باشکوه است و چند اثر هنری مربوط به دوران قرون وسطی در آن دیده می شود.

در بدو ورود به لوزان، بدون شک اولین جایی که برای تماشا انتخاب خواهید کرد کلیسای زیبا و مشهور نوتر دام است. پنجره‌هایی بزرگ با طرح گل در ضلع جنوبی کلیسا وجود دارند. ساخت این کلیسا دو مرحله داشته است یکی در سال ۱۱۷۰ میلادی شروع‌شده و بعد از مدتی توقف در سال ۱۲۱۵ دوباره از سر گرفته‌شده است. کلمه “نوتر دام” در مذهب کاتولیک به معنای “بانوی ما” است و کلیساهای دیگری هم به این نام در دنیا وجود دارد که معروف‌ترین آن‌ها کلیسای نوتر دام پاریس است. می توانید بعد از بازدید از میدان لاپالد و آب نمای معروف لوزان به کلیسای نوتردام سر بزنید. این دو جاذبه در فاصله بسیار کم از هم قرار دارند.

کلیسای جامع

یکی از محبوب ترین جاذبه های شهر لوزان کلیسای جامعی است که در آن قرار دارد. قدمت این کلیسا به قرن دوازدهم بر می گردد و دارای سبک گوتیک است. نمای داخلی و خارجی این کلیسا به اندازه ای زیباست که شهر لوزان را همه با این کلیسا می شناسند. در سال ۱۱۷۰ ساخت این کلیسا آغاز شد و در نهایت در سال ۱۲۱۵ معمار دیگری کار ساخت آن را به پایان رساند. حتما در سفرتان به لوزان از این موزه دیدن فرمایید.