ایران مرکز ۲۴ فروردین, ۱۳۹۸ blog

کلیسای بشارت

کلیسای بشارت کازان کلیسایی است که در قلمرو کاخ کرملین کازان قرار دارد و قدیمی ترین ساختمان سنگی میباشد که در پایتخت تاتارستان در سال 1562 و تحت نظارت Ivan Shiryai و Postnik Yakovlev  از معماران کلیسای سنت باسیل مسکو ساخته شده است.

گنبد مرکزی جوانه مانند کلیسای مقدس بشارت کازان در سال 1736 به آن اضافه گردید. کلیسا شکل فعلی خود را در سال 1841بدست آورد. برج ناقوس کلیسای مقدس بشارت کازان در سال 1928 تخریب شد و مقامات قصد داشتند یک سال بعد کلیسا را ​​به کلی از بین ببرند، اما تغییر عقیده دادند و ابتدا آن را به انبار سبزیجات و سپس به آرشیو دولتی تاتارستان مبدل نمودند.

که گفته می‌شود معمار آن «پوستنیک یاکولف» (Postnik Yakovlev)، معمار کلیسای جامع «سنت باسیل» در مسکو است و در سال ۱۵۶۱ میلادی ساخته شد. این کلیسا در طول قرن‌ها بارها تخریب شد و شاید بتوان گفت ۶ بار مورد بازسازی قرار گرفته است؛ اما در دهه ۱۹۹۰ میلادی آن را بازسازی و در سال ۲۰۰۵ برای عموم بازگشایی شد.

از اواخر دهه 1970 تا اوایل دهه 1980تقریبا مدت 10 سال بازسازی کلیسای مقدس بشارت کازان به طول انجامید و آرشیو دولتی تاتارستان در سال  1997 از آنجا خارج شد .

یکی از متعلقات کلیسای مقدس بشارت کازان، موزه تاریخ آن است که شامل کتاب های قدیمی، نشانه ها ،عکس هایی از نمادهای ارتدکس متعلق به پیش از سال 1917 در کازان، یک نسخه از کالسکه کاترین دوم و عصای Gurius اولین اسقف اعظم کازان میباشد.

در سفر خود به کازان با تور کازان آژانس ایران مرکز به کاخ کرملین کازان بروید و از نزدیک شاهد کلیسای مقدس بشارت کازان این بنای زیبای سفید رنگ باشید.

شمایل بانوی کازان

شمايل بانوي كازان از سال 2004 در مركز اقامت الكسي دوم اسقف روسيه در مسكو در معرض ديد عموم بود . شمايل بانوي كازان بعد از آن كه سالها در رم و توسط شخص پاپ  نگهداري مي شد  در آگوست سال 2004 با برگزاري مراسم خاصي در كرملين به روسيه بازگردانده شد وبا اينكه بوحناي دوم اسباب انتقال را فراهم كرده بود اما به مراسم دعوت نشد وبه آن دليل ميان اسقف هاي روسيه وميان واتيكان اختلافات شدت گرفت. در آن زمان الكسي دوم اعلام كرد شمايلي كه واتيكان آنرا بازگرداند شمايل اصلي كه در اويل قرن بيستم ناپدبد شد نيست و بنا به گفته كارشناسان فرهنگي روسيه نمونه اي است  از قرن هجدهم واضافه نمود كه پاپ شخصا تمايل ندارد آن را باز گرداند.