ویزای قطر

برای درخواست ویزای قطر، باید اصل پاسپورت متقاضی با بیش از ۶ ماه اعتبار، ۱ قطعه عکس ۶x۴ ، رزرو قطعی بلیط رفت و برگشت هواپیما، واچر قطعی هتل، تمکن مالی و گردش حساب ۳ ماهه خود را باید در سایت آپلود کنید. توجه داشته باشید که لزومی به ترجمه مدارک نیست.

برای درخواست ویزای توریستی قطر مدارک زیر لازم است:

 • پاسپورت با حداقل 6 ماه اعتبار
 • مبلغ ۵,۰۰۰ ریال قطری معادل 42 میلیون تومان به عنوان تمکن مالی
 • بلیط رفت و برگشت
 • واچر هتل با اقامت حداکثر 30 روز
 • بیمه مسافرتی
 • کارت واکسیناسیون فایزر، مدرنا، جانسون اند جانسون، آسترازنکا وسینوفارم (متقاضیانی که واکسن سینوفارم زده‌اند تست پزشکی بدهند.).
 • جواب منفی تست PCR حداکثر 72 ساعت قبل از پرواز از آزمایشکاه‌ها و مراکز مورد تایید وزارت بهداشت
 • ثبت‌نام در سایت WWW.EHTERAZ.GOV.QA و دریافت تاییدیه قبل از پرواز

نکات مهم

 • برای دریافت ویزای قطر به گردش حساب ۳ ماهه اخیر و تمکن مالی به مبلغ ۵,۰۰۰ ریال قطر نیاز دارید.
 • برای دریافت ویزای قطر به اصل پاسپورت با ۶ ماه اعتبار، ۱ قطعه عکس ۶x۴، رزرو قطعی بلیط رفت و برگشت هواپیما، رزرو قطعی هتل محل اقامت و گردش حساب و تمکن مالی نیاز دارید.
 • قیمت ویزای قطر 100 ریال قطر می‌باشد. برای پرداخت این هزینه حتما باید ویزا کارت و مستر کارت داشته باشید.
 • درخواست ویزای قطر از طریق سایت VFSGlobal ارائه می‌شود.
 • ویزای توریستی قطر برای مدت زمان ۹۰ روز معتبر است اما دارندگان این ویزا فقط تا ۳۰ روز می‌توانند در این کشور اقامت داشته باشند.

انواع ویزای قطر

ویزای توریستی قطر

ویزای توریستی قطر به صورت 30 روزه و 90 روزه صادر می‌شود. از تاریخ 10 آبان 1400 قطر ویزای توریستی را به صورت فرودگاهی برای آن دسته از شهروندانی که نیاز به اخذ ویزا دارند صادر می‌کند.

ویزای کاری قطر

در این  ویزا کارفرما و یا صاحب کار با توجه به مدارک، سابقه ی کار و سابقه ی تحصیلی برای شما دعوت‌نامه کاری می‌فرستد. ویزای توریستی قطر بسیار سخت صادر شده چون کارفرما متعهد می‌شود تمامی مراحل کاری و روند استخدامی مهاجر را ضمانت کرده و مسئولیت فرد را بر عهده گیرد.

ویزای تحصیلی قطر

در این ویزا فرد از طرف دانشگاه، مدرسه یا یک موسسه آموزش عالی در قطر دعوت‌نامه دارد. این ویزا نسبت به ویزای کاری راحت تر صادر میشود.چون دانش آموز یا دانشجو تعهد می‌کند پس از پایان زمان تحصیل به کشور خودش برگردد.

ویزای دیدار خانواده قطر

این ویزا با توجه به اسم آن زمانی صادر میشود که افراد با هدف دیدار کوتاه مدت  یکی از اعضای خانواده خود قصد سفر به قطر را داشته باشند.

ویزای الحاق به خانواده قطر

این ویزا با هدف پیوستن افرادی که یکی از اعضای خانواده آن ها در قطر ویزای کار یا ویزای سرمایه گزاری دارد صادر می‌شود این همراه می‌تواند همسر فرد یا فرزندان زیر 18 سال باشد البته فرزندان مجرد که از نظر مالی وابسته به خانواده هستند تا سن 25 سالگی در پرونده والیدن قرار خواهند گرفت.

ویزای نمایشگاهی قطر

ویزای نمایشگاهی تقریبا در گروه ویزای کاری قرار می‌گیرد. کمیته اجرایی نمایشگاه و یا دولت کشور قطر   تصمیم به ارسال دعوت نامه به فرد یا شرکتی خاص جهت حضور در این کشور و شرکت در نمایشگاه می‌گیرد.

ویزای پزشکی قطر

در این ویزا فرد بیمار باید درخواست خود را به سفارت قطر و همچنین یک بیمارستان قطری ارسال کند. در صورتی که امکانات مورد نیاز بیمار در کشور مبدا موجود نباشد، با ویزای فرد موافقت می‌شود.

ویزای تجاری قطر

ویزای تجاری در مواقعی صادر می‌شود که مسافر اهدافی مانند قراردادهای تجاری، بازید از صنایع و اهدافی از این دست داشته باشد.

ویزای ترانزیت قطر

این ویزا در مواقعی صادر می‌شود که مسافر برای رفتن به مقصدی دیگر مجبور به توقف چند ساعته در قطر باشد. این ویزا یکی از سخت گیرانه ترین ویزاهای قطر است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید