دانلود فرم مشخصات فردی ویزای چین

ویزای چین

ویزای چین یک مجوز ورود به کشور چین است که با داشتن آن میتوانید در این کشور اقامت کنید. ویزای چین بیشتر در زمینه اهداف گردشگری و تجاری درخواست داده می شود. این ویزا به 4 نوع تقسیم می شود: ویزای دیپلمات، خدماتی، حسن نیت و ویزای معمولی. 3 نوع ویزای اول برای مسئولان و مقامات رسمی هر کشور در نظر گرفته می شود که برای ماموریت و سفرهای رسمی و سازمان ملل وارد چین می شوند. اما ویزایی که اکثر افراد عادی برای سفرهای توریستی، تجاری، کاری، تحصیل و … درخواست می دهند از نوع ویزای معمولی چین محسوب می شود.

نمونه ویزای چین ۲۰۲۳

نمونه ویزای چین ۲۰۲۳ را در شکل زیر مشاهده میکنیم. ویزای چین به صورت یک برچسب و لیبل کاغذی درون پاسپورت زده می شود. این لیبل اطلاعاتی درباره دسته بندی ویزا، تاریخ صدور ویزا، شماره گذرنامه مسافر، تاریخ تولد دارنده گذرنامه، تعداد بار مجاز ورود به کشور، بیشترین زمان ماندن در کشور به ازای هر بار ورود، کنسولگری که ویزا را صادر کرده است دارد.

شرایط و مدارک ویزای چین

شرایط و مدارک ویزای چین با توجه به نوع ویزا با یکدیگر متفاوت است. در انواع ویزای چین شما باید پاسپورت با حداقل 7 ماه اعتبار به همراه یک قطعه عکس 6در4 رنگی و زمینه سفید را داشته باشید. در کل شرایط و مدارک ویزای چین به شرح زیر است:

 1. پاسپورت با حداقل 7 ماه اعتبار
 2. یک قطعه عکس 6در4 رنگی و زمینه سفید جدید زیر 3 ماه گرفته شده باشد. عکس تمام رخ، بدون عینک و کلاه.
 3. برای ویزای توریستی و تجاری تمکن مالی با حداقل موجودی 8000 دلار. این تمکن مالی باید حداکثر یک هفته قبل از انگشت نگاری گرفته شود. اگر بیش از یک هفته قبل از انگشت نگاری باشد، تمکن فاقد اعتبار است. تمکن مالی باید به زبان لاتین روی سربرگ بانک و با مهر و امضای شعبه و مهر برجسته یا هولوگرام باشد.
 4. برای ویزاهای تجاری با دعوتنامه TE مسافر، تمکن مالی نیازی نیست.
 5. برای ویزای کاری، دعوتنامه ورک پرمیت به زبان انگلیسی و چینی
 6. برای ویزای کاری با دعوتنامه مسافر، تمکن مالی نیازی نیست.
 7. برای افرادی که ویزای خانوادگی و همسر درخواست می دهند، دعوتنامه خویشاوندان و همسر همان دعوتنامه دستنویس (مرد چینی که زن ایرانی را دعوت کند و یا شخص ایرانی در چین می‌خواهد خانواده‌اش را برای ویزای S دعوت کند) کافیست.
 8. برای ویزای خویشاوندی و همسر تمکن مالی نیازی نیست.

اخذ ویزای چین با قوانین جدید 2023

اخذ ویزای چین با قوانین جدید 2023 به شما کمک میکند تا بدون معطلی و اتلاف هزینه ویزای خود را سریعا دریافت کنید. پس از پاندمی کرونا دولت چین جهت صدور ویزا نسبت به قبل سخت گیرانه تر عمل میکند. بنابراین تمامی مسافران باید با قوانین جدید ویزای چین در سال 2023 آشنا باشند.

 1. طبق اطلاعیه سفارت چین ویزای تجاری با دعوتنامه TE Letter یا دعوتنامه شرکتی قابل صدور می باشد.
 2. ویزای خویشاوندی و همسر با دعوتنامه دست نویس قابل اخذ است.
 3. ویزای فوری چین از زمان درخواست تا تحویل ویزا بسیار سریع تر از ویزای عادی چین پیش می رود. به مراتب زمان تحویل فوری روی قیمت نیز اندکی تاثیرگذار است.
 4. ویزای سینگل یکبار ورود است که مسافر فقط یک بار می تواند در مدت اعتبار ویزایش وارد چین شود.
 5. ویزای دبل 2 بار ورود است که این تعداد دفعات ورود به 2 بار افزایش پیدا می کند.
 6. اگر شما چندبار می خواهید با یک ویزا به چین سفر کنید ویزای مولتی مناسبتان است. در ویزای مولتی در هربار ورود به چین حداکثر تا 30 روز اقامت دارید. سر 30 روز باید از چین خارج و سپس وارد شوید تا 30 روز بعدی برایتان محاسبه شود.
 7. اعتبار و مدت اقامت برخی ویزاها بر اساس دعوتنامه مسافر تعیین می شود.
 8. از تاریخ 15 مارس 2023 محدودیت های کرونایی برداشته شد و کلیه ویزاهای چین قابل صدور شدند.

نمونه دعوتنامه ویزای چین

در زیر چند نمونه دعوتنامه ویزای چین که مورد قبول سفارت است را مشاهده می کنید. دقت کنید نداشتن تسلط به فرآیند صدور ویزا یکی از دلایل ریجکتی ویزا به حساب می آید. پیشنهاد می کنیم درخواست ویزا را از طریق یک شرکت معتبر و رسمی پیش ببرید.

آدرس سفارت چین

تهران، اقدسیه، خیابان موحد دانش، روبه روی آتش نشانی، پلاک ۷۳

تلفن: ۲۲۲۹۱۲۴۰-۲۱-۹۸+

سفارت چین در روزهای یکشنبه، دوشنبه، سه شنبه، چهارشنبه مدارک مسافر را برای بررسی دریافت می کند که روز سه شنبه علاوه بر دریافت مدارک، روز تایید مدارک هم است. یعنی مدارک ارسال شده فقط در روز سه شنبه بررسی و تایید می شوند.

سفارت چین در روزهای یکشنبه، سه شنبه و پنجشنبه ویزاهای صادر شده و مدارک تایید شده را به مسافر تحویل می دهد.

ساعت کاری سفارت چین در روزهای ذکر شده از صبح ساعت ۸:۴۵ تا ۱۲:۱۵ و بعد از ظهر از ساعت ۱۴:۳۰ تا ۱۶:۱۵ است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید